Konsultacje psychologiczne online Racibórz

Co to jest konsultacja online?

Konsultacja online to spotkanie z psychologiem w formie internetowej, przy użyciu komunikatora Skype. Polega ona dokładnie na tym samym co konsultacja na żywo, jednak z pewnymi ograniczeniami. Nie odzwierciedla ona w pełni charakteru terapeutycznego, który uruchamia się podczas wizyty w gabinecie. Charakter spotkania online jest też bardziej skierowany do sesji indywidualnych. Konsultacja online jest dobrą formą konsultacji np. gdy pacjent nie czuje się najlepiej i nie chce wychodzić z domu lub gdy pojawia się trudność logistyczna.

Dla kogo jest konsultacja online?

Konsultacja online jest skierowana głównie do osób indywidualnych, ze względu na to, że skupienie na jednym rozmówcy wydaje się być najbardziej efektywne (jeden głos, osoba jako centralny punkt na ekranie), gdy korzystamy z tej formy spotkania z psychologiem. Konsultacja online jest idealnym rozwiązaniem, gdy z różnych powodów osoba nie jest w stanie dotrzeć na spotkanie stacjonarne.

Dodatkowo, korzystają z niej osoby, które z różnych względów wolą rozmawiać z domu, bądź innego miejsca, innego niż gabinet psychologa. Także osoby mieszkające za granicą, w wyniku ograniczeń językowych lub utrudnionego dostępu do pomocy psychologicznej, mogą skorzystać z takiej formy konsultacji z każdego miejsca na świecie, gdzie jest pewny dostęp do internetu.

Raczej nie zaleca się tej formy konsultacji w przypadku całej rodziny. Jest to spowodowane tym, że kamerka nie jest w stanie uchwycić każdego z członków rodziny osobno, bez oddalenia, co może utrudniać komunikację (dźwięk, obraz). Dodatkowo, przebywając z dziećmi w środowisku domowym, podczas spotkania online istnieje ryzyko ich braku skupienia na rozmowie/ odpowiadaniu na pytania psychologa.

Jak przygotować się do konsultacji online?

Rozmowa odbywa się z użyciem sprawnego mikrofonu oraz kamerki zarówno po stronie klienta, jak i psychologa, więc warto zadbać o sprawność urządzeń elektronicznych. W celu jak najlepszego wzajemnego zrozumienia, dobrym pomysłem jest skorzystanie ze słuchawek z mikrofonem, jednak nie jest to konieczne. Dobrze, jeśli klient ma warunki sprzyjające atmosferze spokoju i możliwego braku dystraktorów (tzw. przeszkadzaczy np: hałasy z drugiego pokoju, szczekający pies, odgłosy remontu, przechadzający się w pokoju domownicy).

Jak umówić się na konsultację online.

Umawianie wizyty odbywa się poprzez rozmowę telefoniczną lub drogą mailową. Następnym krokiem, tuż po potwierdzeniu spotkania jest przesłanie danych do połączenia (login Skype) wraz z danymi do przelewu, a następnie psycholog zdzwania się z pacjentem w ustalonym wcześniej dniu, o określonej godzinie.

Jak odbywa się płatność przy konsultacji online?

Konsultacja online jest płatna „z góry” przelewem na konto. Po umówieniu wizyty, pacjent otrzymuje potwierdzenie z danymi do przelewu, który należy wykonać przed wizytą. Odwołanie wizyty można dokonać do 48h w przez telefon, SMS lub mailowo przed spotkaniem, wówczas zadatek jest zwracany. Po tym czasie, płatność pozostaje bezzwrotna.

gabinet

Napisz do mnie

Kontakt

  • Adres: Racibórz ul. Długa 39
  • E-Mail: kontakt@dominikaburek.pl
  • Telefon: +48 695 553 165
Oferta

Czym się zajmuję

psycholog dzieciecy, psycholog młodzieży

Psycholog dzieci i młodzieży

dobry psycholog-rodzinny

Psycholog rodzinny

konsultacje psychologiczne

Konsultacje psychologiczne

konsultacje online u posychologa

Konsultacje online